folk prezentownik
Boże Narodzenie

Folk prezentownik 2020 – najlepsze prezenty inspirowane folklorem!

Co roku w okresie przedświątecznym ruszamy na zakupy, aby obdarować naszych bliskich wyjątkowymi prezentami. By podarunek był naprawdę udany powinien nawiązywać do pasji i zainteresowań obdarowanego. Co wybrać dla miłośnika folkloru i kultury ludowej? Poniżej kilka moich tegorocznych propozycji!

Produkty do domu

1 Klasyczna ceramika z Bolesławca to świetny prezent dla miłośnika kawy i herbaty. Ten piękny zestaw sprawdzi się na podarunek nie tylko dla kogoś, kto lubi folklor, ale także dla osób, które cenią sobie ponadczasowe produkty.

2 Poduszka dekoracyjna we wzory inspirowane krakowskim haftami z Folkstar. Będzie pasować do pomieszczeń urządzonych nowocześnie i tradycyjnie!

3 Stylowa patera w dekoracyjny wzór nawiązujący do polskiego folkloru. Delikatne zdobienie nie przytłacza, a wprowadza na stole sielski klimat.

4 Lniane serwetki to obowiązkowy element każdego domu, w którym ceni się tradycję. Są bardziej ekologiczne od papierowych, więc docenią je także osoby dbające o środowisko.

Folk dodatki do stroju

1 Drewniana muszka Marachic z czarnym wzorem ludowym.

2 Oryginalna torebka wykonana z drewna i uzupełniona materiałowym paskiem od Marachic.

3 Wyjątkowy zegarek z drewnianą tarczą i różą jak haftowana.

4 Cudowna broszka, która może posłużyć za dodatek do stroju, damską muszkę lub ozdobę do włosów.

Coś dla najmłodszych

1 Szumiący miś pomoże rodzicom przetrwać pierwsze miesiące i uspokoi malucha kojącymi szumami przypominającymi odgłosy z brzucha mamy.

2 Drewniane klocki wspomogą rozwój wyobraźni i sensoryki najmłodszych.

3 Wyjątkowe Domino krakowskie – łączy w sobie zabawę i edukację regionalną.

4 Wzorzysta pościel z elementami ludowymi z pewnością sprawi, że maluchy będą śnić najpiękniejsze sny!

Aby poszerzyć folklorystyczne horyzonty

1 „Folklor polski” – więcej w tym wpisie

2 Najnowsze wznowienia książek Bohdana Baranowskiego ukazują obraz polskiego folkloru i wierzeń ludowych. Są ciekawą lekturą dla wszystkich interesujących się tematem demonologii i nie tylko.

3 „Bestiariusz” to jedna z kultowych pozycji na polskim rynku książek o słowiańszczyźnie i ludowości. Piękne wydanie sprawia, że każdemu trudno się od niej oderwać!

4 „Ludowa historia Polski” to pozycja dla osób, które chcą od naukowej strony spojrzeć na historię chłopów na terenach dawnej Rzeczpospolitej.

Sprawdź także Folk prezentownik 2019!

A Wy jakie prezenty inspirowane kulturą ludową przygotowaliście na tegoroczne święta?