folklor polski
O wszystkim

Napisałam książkę!

Jako współautor, ale się liczy! 😉 Zostałam autorką trzech rozdziałów w książce Folklor polski. Sztuka ludowa, tradycje, obrzędy. Książka to album, który w pięknej formie ukazuje informacje o kulturze materialnej, zwyczajach i wielu innych aspektach folkloru wybranych regionów etnograficznych w Polsce.

Folklor polski

Kiedy na początku roku odebrałam maila od Wydawnictwa SBM, kilkukrotnie wczytywałam się w jego treść. Propozycje współpracy w zakresie pisania krótkich tekstów promocyjnych czy specjalistycznych już dostawałam, ale książka? Ostatecznie stanęło na trzech rozdziałach dotyczących świąt dorocznych, folkloru łowickiego oraz folkloru podhalańskiego.

Folklor polski. Sztuka ludowa, tradycje, obrzędy to album, który w pigułce przedstawia bogactwo dziedzictwa polskiej wsi. Znajdują się tu najważniejsze informacje o regionach etnograficznych, piękne zdjęcia ukazujące budownictwo, stroje ludowe oraz przedmioty codziennego użytku. Album z pewnością zadowoli wszystkie osoby interesujące się kulturą ludową i chcące poszerzyć swoją wiedzę bez sięgania po specjalistyczne czy bardziej naukowe pozycje. Wyjątkowe wydanie w dużym formacie pozwala na cieszenie oka ilustracjami i czerpanie przyjemności z wielokrotnego przeglądania poszczególnych rozdziałów.

Rok 2020, mimo wielu nieprzyjemnych wydarzeń, jakich doświadczamy, zapisze się w mojej pamięci także dobrymi momentami – takimi, jak choćby odebranie paczki z tą książką 🙂

Dziękuję Wydawnictwu SBM za udaną współpracę!