prezenty folkowe
Boże Narodzenie O wszystkim

Prezentownik 2019: Folkowe prezenty pod choinkę

Jeszcze kilka lat temu wyszukanie prezentów dla miłośników folkloru było nie lada wyzwaniem. Dziś prawie w każdym sklepie znajdziemy gadżety i akcesoria z wzorami łowickimi, ubrania z kwiatowymi haftami czy serwety nawiązujące do tekstyliów rodem z babcinej chaty. Poniżej kilka propozycji na niebanalne i nieoczywiste folkowe prezenty świąteczne.

Folkowe prezenty

Talerze oraz kubki od marki Zulana to przykład wykorzystania wzorów ludowych w bardzo subtelny sposób. Z pewnością umilą niejeden posiłek, nie tylko na Kaszubach, skąd pochodzi oryginalny wzór haftu wykorzystanego na zastawie.

Podkładki wykonane z drewna już samym materiałem nawiązują do dawnych wiejskich chat. Dodatkowo, na podkładkach od Lilalu został namalowany wzór w formie mandali wykorzystujący roślinne motywy z ludowych zapasek, czepców czy domowych tekstyliów.

Cieplutki koc to najlepszy przyjaciel na zimowe, długie wieczory. A koc wykonany z milutkiego pluszu z wzorem ze spódnic tybetowych idealnie ozdobi każdą sypialnię lub salon miłośnika folkloru. Folkowe koce dostępne są stacjonarnie w Sklepie Papierniczym w Zalasowej.

Pościel w dawnych wiejskich domach zwykle była biała, czasem zdobił ją delikatny wzór wyhaftowany przez sprawne ręce gospodyni. I taka również jest pościel ze sklepu Kokofolk. Drobny, kolorowy haft z Kujaw dyskretnie nawiązuje do folkloru, jednocześnie nie rzucając się w oczy wielobarwnymi dużymi motywami.

Lady Folk autorstwa Daniela Krzanowskiego idealnie łączy ze sobą folklor oraz współczesność. Obraz namalowany we współczesnej technice (po więcej informacji odsyłam do opisu obrazu) nawiązuje do tradycyjnych strojów ludowych. Jest intrygujący i ciekawy, będzie pasował do klasycznie urządzonych wnętrz, jak i tych nowoczesnych.

Sklepu Folkstar nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi ludowości. Gra Monopoly w wydaniu folkowym to jedna z atrakcyjnych nowości dostępnych w sprzedaży od niedawna. Będzie świetnym prezentem zarówno dla starszych, jak i dla młodszych, a oprócz rozrywki dostarczy także wiadomości o polskich zabytkach i tradycjach.

Jeszcze więcej folk prezentów

prezenty folkowe
Wyjątkowe prezenty folkowe pod choinkę

1 i 2 – Muszka damska oraz zestaw męski: muszka, poszetka i spinki do koszuli to propozycje od marki Matuula. Na obrazku z haftem krakowskim, natomiast na stronie z wieloma innymi motywami.

3 – Zegarek z pięknym haftowanym kwiatem ze sklepu Kokofolk, a w sklepie do wyboru wiele innych motywów i kolorów.

4 – Tańczące skarpetki z góralami prosto z Folkowni. Skarpetki to prezent, który sprawdzi się zawsze, a te z ludowymi wzorami kwiatowymi (i nie tylko) ożywią codzienne styliacje.

5 – Piękna filiżanka z kolorowym wzorem nawiązującym do ludowych haftów od Mia Home Deisgn. Takie delikatne zdobienie sprawi, że codzienna kawa lub herbata będą smakować jeszcze lepiej.

W każdym z podlinkowanych wyżej sklepów znajduje się jeszcze więcej pomysłów na udane folkowe prezenty. Czy któraś z powyższych rzeczy znajdzie się na Waszym świątecznym liście do Mikołaja? A może już coś wyjątkowego dostaliście?