O wszystkim

Wielkanoc w czasach zarazy. A jak Ty ją przeżyłeś?

Znaleźliśmy się w dziwnych okolicznościach. A co jeszcze trudniejsze, na czas społecznej izolacji przypadają najważniejsze wiosenne święta. W tym roku nie spędziliśmy ich w sposób tradycyjny, dopełniając religijnych i rodzinnych zwyczajów. Jak zatem wyglądały te niepowtarzalne święta? Jaka była Twoja Wielkanoc w czasach zarazy? Utrwalmy ten historyczny moment wspólnie!

Wielkanoc w domowym zamknięciu

Skoro na naszych oczach dzieją się historyczne momenty, warto je zachować i zapamiętać. Nawet jeśli teraz nie są zbyt przyjemne i chcielibyśmy jak najszybciej o nich zapomnieć, to za kilka miesięcy czy lat wrócimy wspomnieniami do przeżywanych właśnie chwil. Niektóre domowe tradycje zostały zachowane, inne zmieniono, jeszcze inne musiały zostać pominięte. To bardzo ciekawe, jak zmieniły się nasze zachowania ze względu na przymusowy pobyt w domu. Nie mogliśmy przeżywać świąt w większym gronie, w uroczystościach kościelnych wzięliśmy udział online. A co dokładnie zmieniło się w Twoim domu?

Ankieta, czyli pamiętnik z czasów koronawirusa

Zapraszam Cię do wypełnienia ankiety i zapisania tego, co wydarzyło się w ostatnim tygodniu. Co odbyło się jak co roku? Co przybrało inną formę? Z czego trzeba było zrezygnować? Nie musisz się rozpisywać, uzasadniać lub pisać rozprawkę – wystarczy, że wpiszesz hasłowo najważniejsze swoje wnioski, ale jeśli chcesz się wypowiedzieć w dłuższej formie będzie mi bardzo miło 🙂

Ankieta do wypełniania tutaj: https://forms.gle/6w1FHoH4M2ezixkx6

Ankietę można wypełnić do 23 kwietnia. Odpowiedzi są anonimowe, nie będą nigdzie wykorzystywane – chciałabym po prostu poznać Twoje odczucia po tej zupełnie odmiennej Wielkanocy. Wnioski w zbiorczym poście opublikuję pod koniec miesiąca.

Zapraszam Cię do podzielenia się swoją historią i dziękuję, jeśli weźmiesz udział! 🙂